تورج منتظری شاه توریشيعه به روايت فوکوياما

شيعه به روايت فوکوياما
در سال 1986 يعني در اوج پيروزي هاي رزمندگان اسلام در جبهه مقاومت عليه استکبار جهاني ، فرانسيس فوکوياما در کنفرانسي در اورشليم تحت عنوان " بازنشناسي هويت شيعه " که توسط صهيونيستها برگزار شد ، گفت  شيعه پرنده ايست که افق پروازش خيلي بالاتر از تيرهاي ماست ، پرنده اي که دو بال دارد ، يک بال سبز و يک بال سرخ ، بال سبز اين پرنده همان مهدويت و عدالتخواهي اوست ، چون شيعه در انتظار عدالت به سر ميبرد،  اميدوار است و انسان اميدوار هم شکست ناپذير است . 
او همچنين گفت : نمي توانيد انساني را تسخير کنيد که مدعي است کسي خواهد آمد که در اوج ظلم و جور ، دنيا را پر از عدل و داد خواهد کرد . شيعه با اين دو بال ، افق پروازش خيلي بالاست و تيرهاي زهر آگين سياسي ، اقتصادي ، اجتماعي ، فرهنگي ، اخلاقي و .... به آن نمي رسد.
از نظر فوکوياما شيعه بعد سوم هم دارد که بسيار مهم است . اين پرنده ،  زرهي به نام ولايت پذيري بر تن دارد . در بين کليه مذاهب اسلامي ، شيعه تنها مذهبي است که نگاهش به ولايت فقهي است . يعني فقيه مي تواند ولايت داشته باشد . اين نگاه ، برتر از نظريه نخبگان افلاطون است . 

شايد اين استدلال هاي قوي را از نظريه پردازان شيعه هم کم شنيده باشيم که فوکوياما به عنوان يکي از معماران نظريه هاي دنياي نو به زبان مي آورد . 

 

درباره ی تورج منتظری شاه توری

سایت رسمی دکتر تورج منتظری شاه توریتورج منتظری شاه توری هستم ، خداوند را سپاس می گویم که توفیق تعلیم، تربیت و آموزش را در عرصه ی زندگی برایم فراهم نمود تا گامی هر چند کوچک در راستای اعتلای دانش فیزیک در سرزمین عزیزم، ایران بردارم و همراه جوانان و نوجوانان این مرز و بوم باشم. همزمان با تحصیل در دوره ی کارشناسی در مدارس استعدادهای درخشان شروع به تدریس نمودم و همتم را در ارتقای سطح دانش ،دانش پژوهانم قرار دادم، پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد و همزمان با ادامه تحصیل به تدریس همکاران در مراکز تربیت معلم پرداختم اما نبود منابع مورد نیاز مرا بر آن داشت تا با دوست عزیزم دکتر مهدی شایگان منش اقدام به ترجمه و تالیف بیش از 52 عنوان کتاب و مقاله بپردازم و در حال حاضر با توجه به رشد روزافزون علوم و فناوری و مخاطبان پرشمار فضای مجازی بر آن شدم، با هدف ارتقای سطح کیفی دانش پژوهان و همکاران در علوم مرتبط با فیزیک سایتی را راه اندازی نمایم. در ضمن از تمامی خوانندگان و کاربران عزیز نیز تقاضا دارم چه از طریق فرم تماس، فرم نظرخواهی و یا آدرس ایمیل، نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با من در میان بگذارند. پیام های شما می توانند در هر چه پربارتر شدن این سایت یاری رسان باشد.

 من الله التوفیق وعلیه تکلان

درباره ی جشنواره ی خوارزمی

جشنواره خوارزمي در آيينه زمان

پيشينه جشنواره :

پيشينه جشنواره بين المللي خوارزمي به سال 1365 برمي‌گردد، هنگامي كه تعدادي از مديران و كارشناسان سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران  طرح اوليه ايجاد تشكل و ساختاري براي اهداي جايزه سالانه به مخترعان، مبتكران و محققان برجسته كشور را با هدف تشويق و حمايت مادي و معنوي  از آنان ، در جلسات خود مورد بحث و گفتگو قرار دادند و پس از  بررسي و مطالعه جوانب،  اجراي  اولين دوره آن را در سال 1366 آغاز نمودند.

ادامه مطلب: درباره ی جشنواره ی خوارزمی

خبرنامه پیامکی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از جدیدترین اخبار سایت مطلع میشوید

آمار بازدیدکنندگان

امروز101
دیروز253
ابن هفته1771
این ماه5392
در مجموع457160

آی پی بازدیدکنندگان : 34.230.84.215
Unknown ? Unknown Sun 21 Apr 2019 11:14

تماس با ما

  • تلفن: 02122301935
شما اینجا هستید: خانه > مقالات